Пресс-Релизы

Фонд «Ініціатива заради майбутнього», головою якого є Ігор Янковський, провів грандіозне прийняття на 66-му Каннському кінофестивалі

27 May, 2013, КиевORZ

23 травня 2013 р. на бульварі Круазетт у Каннах (Франція) відбулося трьохгодинне Українське прийняття на честь молодих кінематографістів, що беруть участь у роботі Short Film Corner - офіційній програмі 66-го Каннського кінофестивалю, а також з нагоди 25-річчя присутності Міжнародного кінофестивалю «Молодість» у Каннах. Прийняття було організоване фондом «Ініціатива заради майбутнього» (голова фонду – Ігор Янковський).

На відкритті заходу з урочистими промовами виступили голова Державного агентства України з питань кіно Катерина Копилова, генеральний директор Міжнародного кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі та заступник генерального директора Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко.

З вітальним словом до присутніх «Українського прийняття» звернувся Голова Наглядової Ради Всеукраїнського благодійного фонду «Ініціатива заради майбутнього», Ігор Янковський: «Вітаю Вас на Лазуровому узбережжі! Сьогодні ми проводимо Український прийом на честь молодих кінематографістів, які представили свої роботи у спеціальній програмі Каннського кінофестивалю. Упевнений, що через кілька років хтось із них стане володарем Золотої пальмової гілки. Але для того, щоб це відбулося, мало зняти хороший фільм. Необхідно ще отримати можливість показати свою роботу критикам, брати участь у міжнародних кінофестивалях. Завдання нашого фонду «Ініціатива заради майбутнього» - допомагати проявитися молодим талановитим українцям, надавати їм підтримку на найскладнішій початковому етапі, надіслати імпульс для подальшого розвитку».

Грандіозне прийняття - «Український вечір» - відвідало понад 200 професіоналів, шанувальників кіномистецтва, зокрема, директори європейських фестивалів, кінопродюсери та кінокритики, журналісти та представники міжнародних дистриб’юторських компаній та мистецьких агенцій. В цей вечір набережна Круазетт була дивовижною та яскравою від спалахів численних фотокамер, вогняного мережива декоративних свічок, майоріння вишуканого вбрання зірок та посмішок захоплених присутніх гостей «українських вечорниць» у Каннах.

Присутні з захопленням та подивом насолоджувалися сучасними мелодіями у виконанні юного віртуоза Ярослава Джуся, якого до Канн запросив Фонд Ігоря Янковського. Найбільше здивування у досвідчених слухачів викликав сам музичний інструмент виконавця – українська бандура. У паузах між виступами, талановитого українського музиканта оточувала публіка, з цікавістю розпитуючи про дивовижних інструмент, що може виконувати такі прекрасні, складні мелодії й так ошатно звучати.

Ігор Янковський та Ярослав ДжусьЗрештою, музикантові довелося взяти мікрофон та розповісти іноземним гостям цікаву історію української бандури. Для підтримки такого незапланованого імпровізійного виступу Ярослава Джуся долучився й засновник фонду «Ініціатива заради майбутнього» – Ігор Янковський, перекладаючи англомовним гостям цікаву промову музиканта. Не дивно, що саме українська бандура здійняла справжній культурний фурор на Лазуровому узбережжі в цей вечір. Для багатьох іноземних гостей це було відкриття – вони вперше бачили такий музичний інструмент та щиро дивувалися його поліфонічному звучанню. Справжній віртуоз Ярослав Джусь отримав багато запрошень на подальші виступи від продюсерів із Італії, Франції, Польщі, та навіть Індії, а відомий кутюр’є Лазурного узбережжя Клод Бонуччі запросив музиканта у свій бутік й запропонував обрати будь який смокінг.

У другому відділенні прийняття численні гості, зачаровані та натхненні національними українськими мелодіями у сучасному виконанні Ярослава Джуся, зайшлися гуртом у запальному танку. Навіть по завершенні заходу, продовжувала панувати дружня атмосфера, гості спілкуватися та танцювати, й зовсім не поспішали залишати гостинне частування «Українського прийняття».

Вечорниці, організовані Фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» на честь молодих кінематографістів-учасників Short Film Corner 66-го Каннського кінофестивалю, в цей день дивовижно та оригінально представили широкому загалу українську культуру, таланти України, національне кіно та музичне мистецтво.

Стильне приміщення закладу на бульварі Круазетт в цей вечір було прикрашене витонченими композиціями із свіжих квітів та декороване у кольоровій гаммі українського державного прапору. Святкову атмосферу заходу підкреслювали численні свічки, що, незважаючи на здійнявшийся вітер, не згасали, а ще палкіше розгоралися, так само як і серця всіх учасників 66-го Каннського кінофестивалю, гостей «Українського прийняття».