Пресс-Релизы

З шістьма містами України підписані інвестиційні угоди про підвищення енергоефективності

23 September, 2016, КиевNoblet Media CIS

Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) уклала шість нових угод про фінансування заходів з підвищення енергоефективності в містах Добропілля, Слов'янськ, Вугледар, Курахово, Кремінна і Мірноград, що розташовані на сході країни. Фінансування здійснюється в рамках Північної ініціативи гуманітарної підтримки і енергоефективності для України із використанням коштів Північних країн та Фонду Східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та екології (E5P), основними вкладниками якого є Євросоюз і Швеція.

Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) сьогодні уклала шість нових угод про фінансування заходів з підвищення енергоефективності в містах Добропілля, Слов'янськ, Вугледар, Курахово, Кремінна і Мірноград, що розташовані на сході країни. Фінансування здійснюється в рамках Північної ініціативи гуманітарної підтримки і енергоефективності для України із використанням коштів Північних країн та Фонду Східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та екології (E5P), основними вкладниками якого є Євросоюз і Швеція.

«Сьогоднішні домовленості допоможуть муніципалітетам реалізувати важливі проекти, що забезпечують як екологічні вигоди, так і економію фінансових засобів. Крім того, інвестиції допоможуть людям, які втекли від конфлікту на Східній Україні», — сказав керуючий директор НЕФКО Магнус Рістедт.

Церемонія підписання відбулася під час проведення в Києві семінару з питань муніципальних інвестицій в області енергоефективності. Метою організованого НЕФКО заходу є ознайомлення з реалізованими в ряді українських міст успішними проектами в галузі енергоефективності. У семінарі беруть участь українські урядовці, провідні співробітники муніципальних органів, іноземні інвестори і офіційні особи, а також ряд фахівців НЕФКО і Рада директорів корпорації.

«Попит на наші фінансові послуги в країні є дуже великим. В даний час під нашим управлінням виконується 80 муніципальних проектів з енергоефективності», — відзначає старший радник з інвестицій НЕФКО Юлія Шевчук.

Заходи Північної ініціативи гуманітарної підтримки і енергоефективності реалізуються під управлінням НЕФКО. Кошти направляються в першу чергу на ремонт і реконструкцію муніципальних будівель на сході і півдні України, які порушені конфліктом. Особлива увага приділяється об'єктам соціальної інфраструктури, таким як школи, дитячі садки, лікарні та медичні центри.

В даний час для заходів ініціативи є 10 млн євро. Фінансування вже надано 22 українським проектам для більш ніж 5.3 тис. вихованців дошкільних установ і 10.7 тис. школярів. Ці заходи також дозволяють отримати екологічний ефект внаслідок економії електроенергії і відповідного зниження викидів вуглекислого газу, оксидів азоту і сірки.

Додаткову інформацію готові надати:

Магнус Рістедт, керуючий директор, НЕФКО, +358 50 329 6224 (англ. мовою)
Юлія Шевчук, старший радник з інвестицій, НЕФКО, +380 50 358 35 18 (укр. мовою.)
Амунд Бейтнес, старший менеджер з інвестицій, НЕФКО, +358 50 311 3684 (рос. мовою)
Для отримання фотографій з церемонії підписання:
Тетяна Литвин, радник з інвестицій, +380 67 656 6207

Справка:

Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) є міжнародною фінансовою організацією, що заснована в 1990 році п'ятьма країнами Північної Європи — Данією, Ісландією, Норвегією, Фінляндією і Швецією. НЕФКО надає цільову підтримку малим і середнім проектам на основі принципів зеленого фінансування. Головний офіс корпорації розташований в Гельсінкі, Фінляндія, в Києві працює її представництво. В даний час загальна величина фондів, які знаходяться під управлінням НЕФКО, складає близько 460 млн євро.

Керований ЄБРР Фонд Східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та екології (E5P) з капіталом 180 млн євро об'єднує ряд донорів, що підтримують інвестиційні проекти в галузі енергоефективності в Україні та інших країнах Східної Європи. Фонд створений за ініціативи уряду Швеції в період її головування в Європейському Союзі в 2009 році. Він надає додаткове фінансування проектам з підвищення енергоефективності, що використовують кредити таких організацій як Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Німецький банк розвитку KfW, НЕФКО та Група Світового банку. Вкладниками фонду є ЄС і США, а також Данія, Естонія, Ірландія, Ісландія, Латвія, Литва, Німеччина, Норвегія, Польща, Україна, Фінляндія і ШвеціяХотите разместить свой пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали