Пресс-Релизы

Володимир Лавренчук згоден із тим, що парадоксальні судові рішення нівелюють намагання керівників держави покращити інвестиційний клімат України

Голова правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчук згоден із висновками керівника українського ВТБ Банку Вадима Пушкарьова щодо того, що деякі незаконні дії окремих суддів завдають значної шкоди інвестиційній привабливості України.

Таку думку Вадим Пушкарьов висловив, зокрема, у матеріалі «Страдательный залог», що вийшла у №176 газети «Комерсант. Україна» від 28 жовтня 2011 року.

«Нашoму банку, на жаль, доводиться також мати справу із абсолютно нелогічними рішеннями судів на користь недобросовісних позичальників, на кшталт того, який описано у статті «Комерсанта»», - говорить Володимир Лавренчук. «Ми стурбовані  тим, що попри всі зусилля органів державної влади такі рішення судів завдають шкоди репутації держави, що потім відображається у надзвичайно низьких інвестиційних рейтингах країни з боку міжнародних організацій», - додає він.

Одним із прикладів алогічних рішень судів є судові розгляди за позовом Райффайзен Банку Аваль проти ВАТ «Укрпромпроектсервіс». Ця компанія отримала багатомільйонну доларову позику в Райффайзен Банку Аваль у 2007 році. У заставу за кредитним договором було надано нежитлове приміщення, розташоване по вулиці Попудренка, 52 у м.Києві. Платити за позикою акціонерне товариство припинило у 2009 році.

Пізніше було запроваджено процедуру банкрутства ВАТ «Укрпромпроектсервіс», але за шість днів до порушення справи про банкрутство цим акціонерним товариством було видано векселі пов'язаним компаніям на суму більш ніж 113 млн грн. Це було зроблено з метою штучного створення найбільших кредиторських вимог, управління процесом банкрутства та ухилення від виконання дійсних боргових зобов'язань боржника за кредитом перед банком. Однак суди цього «не хочуть бачити» і не дозволяють банку скористатися своїм законним правом отримати заставне майно, грубо порушуючи при цьому права кредитора та його вкладників

«Юридичне середовище стає значною перешкодою для реалізації багатьох довгострокових проектів фінансування вітчизняної економіки та громадян», - вважає Володимир Лавренчук. «Існуюча судова практика є виклично українським внутрішнім фактором, незалежним від кон'юнктури світових ринків та таким, що значно погіршує інвестиційну привабливість країни», - запевняє банкір.



Хотите разместить свой пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали