Пресс-Релизы

Смертність від меланоми в Україні буде знижено.

28 April, 2012, КиевPR&C

Наприкінці весни, та на початку літньої пори знов набувають актуальності засоби збереження шкіри від сонячного проміння та інших факторів, що впливають на наше здоров’я та здоров’я нашої шкіри.

За даними Міністерства Охорони Здоров’я щорічно в Україні реєструється близько 1000 нових випадків захворювання цією хворобою. Так, серед крупних промислових регіонів (Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Харківська, Луганська області) – Донецька область займає перше місце по кількості пацієнтів з діагнозом меланома. За останні 10 років в Донецькій області щорічний приріст нових випадків захворювання у середньому складає 100 випадків у рік.

Тож віднестися більш уважно до засобів безпеки шкіри, закликає українців Головний позаштатний лікар за спеціальністю «Дерматовенерологія» Олександр Літус : «Уникайте знаходження на відкритому сонці, самостійно оглядайте родимки і у випадку знаходження підозрілих новоутворень на шкірі не займайтеся самолікуванням. Проблема виникнення тяжких захворювань шкіри пов’язана не з відсутністю методів лікування, а з несвоєчасним діагностуванням. Тому всім треба розуміти, що успіх у запобіганні та лікуванні меланоми залежить у першу чергу від своєчасного звернення до лікаря та встановлення діагнозу на початкових стадіях захворювання. В межах Місяця боротьби з раком шкіри ми плануємо суттєво підвищити інформованість українців про боротьбу з хворобою і це буде перший з низки кроків по зниженню фатальних наслідків захворювання меланомою. Нагадуємо також, що на протязі цього місяця безкоштовну консультацію українцям зможуть надати всі обласні шкірно-венерологічні диспансери, а також інші лікувальні установи усіх форм власності*.»

Більш детально про сучасні методи діагностування каже Богдан Литвиненко, директор універсальної дерматологічної клініки "ЄвроДерм": «Одним з найбільш актуальних методів можно назвати дерматоскопію. Дерматоскопія застосовується для діагностики пігментних утворень шкіри та ранньої діагностики раків шкіри (меланоми, та немеланомних раків шкіри). Це неінвазивний метод дослідження, який дозволяє візуалізувати структури шкіри, що невидимі для неозброєного ока.

Відзначу, що при використанні дерматоскопії меланому діагностують на 27% частіше в порівнянні з діагнозом, поставленим тільки на підставі клінічного огляду.»

*З повним переліком, а також датою початку програми безкоштовних консультацій, українці зможуть ознайомитись з 4-го травня 2012 р. на сайті Головного спеціаліста МОЗ України за спеціальністю «Дерматовенерологія» Олександра Літуса: www.moz-derm.org.ua