Пресс-Релизы
Антарктична освітня програма "Terra Antarctica – материк нових знань"
До Дня знань в Україні, 28.08.08, під егідою Національного антарктичного наукового центру Міністерства освіти та науки України відбулася презентація антарктичної освітньої програми «Terra Antarctica - материк нових знань».
До Дня знань в Україні, 28.08.08, в ресторані «Куба» (Труханів острів), о 16.00 під егідою Національного антарктичного наукового центру Міністерства освіти та науки України відбулася
Презентація антарктичної освітньої програми
«Terra Antarctica – материк нових знань»
Антарктика... Антарктида... - синтез реальності та фантастики. Квінтесенція сучасних геополітичних проблем. Край таємниць планетарної історії та скарбниця знань. Геокосмічний полігон земної цивілізації. Глобальний клімат і озонові діри.
Всесвітньою спільнотою 2007 - 2008 р.р. оголошено Міжнародним Полярним Роком. Україна, будучи антарктичною державою, бере активну участь у процесах, пов’язаних з антарктичною діяльністю. З 1995 року на Українській антарктичній станції Академік Вернадський (о. Галіндез, Антарктичний півострів) учасники експедицій ведуть науково-дослідницьку роботу, результати якої мають надзвичайно велике значення для майбутнього розвитку України та отримали високу оцінку міжнародної наукової спільноти.
Директор Національного антарктичного наукового центру МОН України, Валерій Литвинов переконаний – антарктична освітня програма «Terra Antarctica – материк нових знань» сприятиме ствердженню іміджу України як антарктичної держави, чиї наукові, економічні, національні інтереси відповідають євроінтеграційним устремлінням суспільства, прагненню стати невід’ємною ланкою цивілізованого світу.
Антарктична освітня програма «Terra Antarctica – материк нових знань» на даному етапі має три складові:
1. Інтернет-сайт www.antarctida.org.ua
Електронний науково-популярний журнал - віртуальний майданчик для спілкування усіх, хто захоплюється льодяним континентом – від питливого школяра до досвідченого науковця, від романтиків-туристів до досвідчених полярників.
На сайті висвітлюватиметься науково-дослідницька робота на Українській антарктичній станції Академік Вернадський, оприлюднюватимуться спогади учасників антарктичних експедицій, коментарі, світлини, коротенькі відео про антарктичне буття вітчизняних полярників.
2. Створення низки науково-популярних фільмів «Terra Antarctica – материк нових знань»
Що чекає людство у глибинах озера „Восток” під 4-кілометровим крижаним щитом? Чи насправді «конвой фюрера» був в Антарктиді?
Чи знаходяться на Антарктичному материку найбільші родовища нафти на Планеті? Чи була Антарктична цивілізація? Чому саме Антарктика впливає на клімат усієї нашої планети?
Мужні люди, які свідомо йдуть назустріч труднощам та небезпеці через протоку Дрейка, шукають відповіді на ці питання...
Незабаром на телеканалі „Тоніс” – цикл документальних фільмів «Terra Antarctica», що популяризуватиме роботу українських вчених в Антарктиді, сприятиме формуванню у глядача свідомо бережливого ставлення до природи, спонукатиме до опанування нових знань, вражень та захоплень.
3. Створення в Києві музею «Terra Antarctica – материк нових знань»
Необхідність дати можливість різним поколінням ознайомитися з історією досліджень Антарктики вітчизняними науковцями на Українській Антарктичній станції «Академік Вернадський» спонукала учасників експедицій до збереження експонатів – свідків опанування антарктичних знань. На даному етапі триває процес узгодження приміщення для музею.
Доктор фізико-математичних наук, заступник директора з питань науки і техніки Національного антарктичного наукового центру МОНУ Володимир Ващенко вважає доцільним та своєчасним донесення до широкого кола громадськості важливої для України науково-дослідницької діяльності в Антарктиці, популяризації вітчизняної науки, сприяння розвитку інтересу суспільства до нових знань про Всесвіт.
Додаткові відомості:
1. Основні напрями наукових досліджень в Антарктиці
· Океанографічні
· Біоресурсні
· Гідрометеорологічні
· Ядерно-фізичні
· Сейсмічні
· Медико-фізиологічні
· Нові технології
· Управління антарктичною програмою
2. Прогнозування корисних копалинв Антарктиці – більше третини світових запасів вуглеводнів (нафти, газу, тощо)
3. Важливість проведення досліджень на Українській антарктичній станції Академік Вернадський
· Вплив Антарктики на глобальні кліматичні процеси
· Розташування найбагатших промислових районів Світового океану
· Оцінка динаміки генофонду та прогнозування зміни чисельності морського кріля
· Вирішення завдань навігаційного забезпечення і безпеки мореплавства у штормовому регіоні Світового океану
Перспективи Південного полярного регіону
Хотите разместить свой пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали