Пресс-Релизы

Комплексні програми навчання українських хірургів із використанням інноваційних технологій і матеріалів: запорука поліпшення медичного обслуговування українців

15 листопада 2012 року в рамках затвердженої Міністерством охорони здоров'я України науково-практичної конференції за участі міжнародних експертів «Сучасні аспекти абдомінальної хірургії», відбувся круглий стіл, присвячений перспективі використання в Україні інноваційних хірургічних технологій і матеріалів, а також питанням професійного розвитку українських хірургів.

У круглому столі взяли участь: Фелештинський Я.П., завідувач кафедри хірургії та проктології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, президент Української асоціації хірургів-герніологів; Нечитайло М.Ю., президент Асоціації лапароскопічної хірургії України; Сметанські М., науковий секретар Європейського товариства герніологів; Цимбалістий О., представник компанії Ethicon.

Згідно з даними Центру медичної статистики МОЗ України, в 2011 році загальна кількість хірургічних операцій в Україні склала 2 349 132. Більшість операцій, що проводяться в Україні, здійснюється відкритим методом без застосування інноваційних технологій, які давно використовуються в світі. Зокрема, в Україні тільки близько 5% всіх операцій проводяться із застосуванням лапароскопічного методу, тоді як в Європі кількість лапароскопічних операцій сягає 85% від усіх операцій. Використання лапароскопічного методу дозволяє хірургам уникнути глибоких надрізів і здійснювати втручання через точкові проколи, що в свою чергу забезпечує низьку травматичність, швидку реабілітацію пацієнтів і якісне життя після операції. Даний метод має широкий спектр показань, тобто більшість операцій можуть здійснюватися лапароскопічним методом.

Також в Україні недостатній рівень використання сучасних матеріалів і технологій – біологічних клеїв, хірургічних сіток і дренажів, продуктів для пластичної та реконструктивної хірургії, які дозволяють поліпшити прогноз операції та якість життя пацієнтів у післяопераційний період.

На думку фахівців, тільки системний підхід до навчання хірургів із залученням міжнародних експертів, достатнє фінансування і ширше використання інноваційних технологій і матеріалів дозволять українській хірургії розвиватися динамічніше, що в свою чергу забезпечить вищу якість життя українців.

«Малоінвазивні та лапароскопічні методи оперування стали значним кроком у розвитку хірургії та медицини в цілому. Сьогодні стало реальним і доступним те, що кілька років тому здавалося неможливим – операція без розрізу, мінімум больових відчуттів, відсутність шрамів і швидка реабілітація. Сучасна хірургія прагне до менш небезпечних і більш ефективних хірургічних технологій. Ми починаємо все активніше використовувати унікальне обладнання, інноваційні розробки, алопластичні матеріали та нитки, які дозволяють скоротити і полегшити період реабілітації пацієнта», - зазначає Михайло Юхимович Нечитайло, президент Асоціації лапароскопічної хірургії України.

«Диференційований підхід до вибору методу операції при грижах (лапароскопія або відкрита пластика), впровадження сучасних методик в оперативну хірургію, а також правильний вибір якісних сучасних алопластичних матеріалів дозволять знизити ризик ускладнень в післяопераційний період і швидше повернути пацієнта до повноцінного життя», - коментує Ярослав Петрович Фелештинський, завідувач кафедри хірургії та проктології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, президент Української асоціації хірургів-герніологів.

Компанія Ethicon, що входить до складу групи компаній Johnson & Johnson, будучи світовим лідером у розробці та виробництві інноваційних хірургічних матеріалів, разом з асоціаціями хірургів робить все можливе для впровадження нових технологій в українську хірургію, не тільки даючи доступ до сучасних хірургічних матеріалів, але й максимально сприяючи реалізації навчальних програм для українських хірургів.

Одним з останніх заходів, які відбулися за підтримки компанії, був майстер-клас для хірургів за участі доктора медичних наук, наукового секретаря Європейського товариства герніологів Мацея Сметанські. В рамках майстер-класу було проведено 2 «живі» операції на грижі з використанням новітнього методу – лапароскопічної хірургії гриж живота, що дозволяє мінімізувати можливість рецидиву у пацієнта, а також скоротити період госпіталізації до 1 дня.

«Сучасні розробки та світовий досвід – це невичерпний ресурс для українських хірургів. Молоді фахівці та інтерни повинні знайомитися з сучасними методиками світової медицини, долучатися до малоінвазивних технологій та використання нових матеріалів. Тому, співпрацюючи з асоціаціями хірургів, ми намагаємося скоротити шлях українських фахівців до нових технологій. За останні 3 роки за нашої підтримки було проведено понад 130 майстер-класів з хірургічного профілю, оперативної гінекології, кардіохірургії та дитячої хірургії по всій Україні, під час яких пройшли навчання понад 5 000 хірургів. У кожному майстер-класі беруть участь провідні українські фахівці, а також видатні хірурги Росії, Франції, Бельгії, Німеччини, Польщі, США, які поєднують «живі операції» з лекціями і обговореннями», - коментує Олександр Цимбалістий, представник компанії Ethicon (Johnson & Johnson).

Інформація про компанію Ethicon (Johnson & Johnson):

Компанія Ethicon, що входить до складу групи компаній Johnson & Johnson, є одним з лідерів у виробництві шовних матеріалів для різних сфер хірургії. Спектр виробленої компанією продукції включає шовні матеріали для всіх сучасних областей хірургії, біологічні клеї, хірургічні сітки і дренажі, продукти для пластичної та реконструктивної хірургії.



Хотите разместить свой пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали