Пресс-Релизы
У х в а л а Всеукраїнського туристичного форуму "Пізнаємо Україну"
Всеукраїнський туристичний форум "Пізнаємо Україну", організований з нагоди Всесвітнього та Всеукраїнського дня туризму Українським географічним товариством, Всеукраїнським благодійним фондом "Україна – Свята Родина", Національною спілкою краєзнавців України, географічним факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка і проведений за участю провідних науковців та фахівців у туристичній сфері, представників туристичних компаній, громадськості, засобів масової інформації за підтримки Городенківської районної ради 26 – 27 вересня 2009 року у районі одного з семи природних чудес України – Дністровського каньйону відзначив, що в Україні на законодавчому та виконавчому рівнях вживаються певні заходи з метою забезпечення розвитку національного туризму.
Розроблено та прийнято спеціальний Закон України "Про туризм", Кабінетом Міністрів України затверджено Державну програму розвитку туризму на 2002-2010 роки, схвалено Стратегію розвитку туризму і курортів, Президентом України, Урядом прийнято низку інших важливих рішень.
Однак, в цілому рівень розвитку національного туризму в Україні ще не відповідає сучасним потребам, його потенціал не повною мірою використовується для забезпечення всебічного розвитку українського суспільства, економіки, виховання у громадян патріотизму, поваги та любові до своєї країни, забезпечення поширення глибоких знань про її природу, історію, культуру, для гідного утвердження України на міжнародній арені. Передбачені актами законодавства заходи не виконуються належним чином. Особливо гостро питання розвитку національного туризму постають у контексті підготовки України до проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року по футболу.
Вирішенню актуальних проблем, забезпеченню дальшого розвитку національного туризму в Україні має сприяти державна програма розвитку туризму і курортів на 2011 – 2015 роки, проект концепції якої розроблено Державною службою туризму і курортів, який і було винесено на обговорення учасників форуму.
За результатами дискусій Форум визнав за доцільне відзначити:
1. Розробниками проекту концепції державної програми проведено значну роботу, визначено численні проблеми у сфері розвитку туризму, їх причини та загальні перспективи розв'язання.
Разом з тим, проект концепції значною мірою носить формальний, декларативний характер і не визначає чіткі вимоги до майбутньої державної програми. При підготовці проекту концепції його розробниками не вдалося забезпечити реалізацію вимог Закону України "Про державні програми" та Порядку розроблення та виконання державних цільових програм, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 106. Не враховано, що державна програма, підготовлена на основі затвердженої Урядом концепції, має стати підставою для формування відповідних бюджетних програм, для визначення конкретних напрямів використання коштів з Державного бюджету та інших джерел, має містити чіткі показники для оцінки ефективності виконання програми та витрачання коштів. У назві програми не визначено її тип. Не передбачено основні прогнозні показники розв'язання проблем, не визначено з урахуванням прогнозних показників зведеного бюджету України та прогнозних макропоказників економічного та соціального розвитку України показники, зокрема економічні, соціальні екологічні, яких передбачається досягти за результатами виконання програми. Не дається оцінка фінансових, матеріально-технічних, трудових ресурсів, необхідних для виконання програми з урахуванням оцінки реальних можливостей для виділення таких ресурсів.
Таким чином, проект концепції не встановлює чітких вимог Уряду щодо змісту майбутньої Програми, конкретних механізмів реалізації визначених завдань.
У процесі доопрацювання проекту концепції особлива увага має бути приділена питанням розподілу сфер відповідальності держави, місцевого самоврядування, приватного бізнесу щодо розвитку туризму, механізмам забезпечення приватно-публічного партнерства, критеріям оцінки ефективності виконання заходів, передбачених програмою, створенню реальних умов для безперешкодного доступу до туристичних ресурсів усіх, особливо дітей, молоді, пенсіонерів, а також інвалідів та інших осіб з обмеженими можливостями, для їх реабілітації, наданню додаткових податкових, організаційних та інших стимулів для пріоритетного розвитку національного, соціального, спортивно-оздоровчого туризму, удосконаленню системи статистичної звітності, стандартизації та сертифікації, оцінки туристичного потенціалу та нормуванню туристичних навантажень, шляхам розвитку відповідної інфраструктури, а також розширенню спеціальних аналітичних, науково-дослідних робіт, поліпшенню інформаційного забезпечення розвитку туризму в державі, розвитку міжнародного співробітництва, насамперед з Всесвітньою туристичною організацією, удосконаленню системи освіти у сфері туризму, забезпеченню визнання туризму як невід'ємної складової системи освіти, іншим питанням відповідно до сучасних потреб, удосконаленню відповідного законодавства.
2. Оргкомітету направити Ухвалу з висловленими учасниками Форуму пропозиціями до Кабінету Міністрів України для врахування їх у процесі доопрацювання проекту концепції державної програми розвитку туризму і курортів на подальші роки.
3. Учасники Форуму звертаються до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України із закликом відповідно до наданих їм повноважень вжити додаткових заходів для докорінного поліпшення розвитку національного туризму, збереження туристичних ресурсів, насамперед об'єктів, віднесених до переліку природних чудес України, заповідних та інших особливо цінних територій та об'єктів, як таких, що є національним надбанням.
4. Учасники Форуму висловили глибоку вдячність організаторам за належну підготовку та проведення Форуму, а також голові Івано-Франківської обласної державної адміністрації за вітання та добрі побажання.
Хотите опубликовать пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали