Пресс-Релизы

5 кращих ковальських сайтів. Маркетинговий огляд

3 December, 2009, МоскваКузні

Портал Kuzni.com.ua провів моніторинг ковальських сайтів і визначив п’ятірку кращих інтернет-представництв ковальських майстерень. В якості арбітра було вибрано систему CyberAnalytic від компанії CyberNine Systems. Аналіз пройшли більше 200 інтернет-ресурсів на тематику художнього кування та кованих виробів з металу, по різних причинах оцінку отримало 109 сайтів. Окремо опрацьовано 27 ковальських груп в соціальній мережі Вконтакте.

Аналіз пройшли більше 200 інтернет-ресурсів на тематику художнього кування та кованих виробів з металу, по різних причинах оцінку отримало 109 сайтів. Окремо опрацьовано 27 ковальських груп в соціальній мережі Вконтакте.

Найвищі оцінки отримали інтернет-ресурси львівських майстрів, з чого можна зробити висновок, що саме в цьому регіоні найбільше уваги приділяють інтернет-представництву.

ТОП 5 ковальських сайтів

1.       mojahata.com.ua - Львів

2.       luvatam.org.ua - Нововолинськ

3.       gefest.kharkov.ua - Харків

4.       decorline.com.ua - Львів

5.       tantiema.com.ua - Київ

Top 5 ковальських регіонів в інтернеті

Серед найбільших регіонів, які займають ковальські сайти в українському інтернеті є

·         Київ – 28.4%

·         Львів – 13%

·         Дніпропетровськ – 7,8%

·         Івано-Франківськ – 6,9%

·         Харків – 5,5%

Що складає 61.6% всього ринку сайтів кованих виробів в інтернеті. Ці регіони вкладають найбільше коштів у розвиток ковальського сегменту ринку в мережі.

Висновки. Більшість ковальських майстерень ніяк не афішує, або тільки починає розміщувати інформацію про себе в мережі інтернет. Характерними рисами такої інформації – є оголошення на дошках об’яв чи інтернет-виданнях.

Основні маркетингові шляхи для ковальської майстерні:

·         участь на виставках

·         членство у спілках та гільдіях

·         оголошення в місцевих ЗМІ, інколи інтерв’ю

·         розміщення інформації в тематичних каталогах та журналах

·         сайт-візитка з фотогалереєю

·         контекстна реклама в Google та Yandex

Проте спостерігається тенденція до зростання активності – 1-3 оголошення в тиждень на дошках об’яв та інтернет-порталах дрібних кузень, контекстна та банерна реклама, створення сайтів на безкоштовних хостингах, розміщення відео на Youtube.

Також з’являються ковалі, які ведуть власні блоги та заводять профілі в Twitter, створюють групи в соціальних мережах.

Ковальські групи в соціальних мережах

Найбільша активність по створенню груп спостерігається вКонтакте. Там створено 27 груп ковальської тематики загальною кількістю більше 4000 учасників.

Найбільші активні групи складає напрямок кованої зброї та дизайну кованих виробів. По регіонах найбільш активно розвивається Одеса, Київ, Дніпропетровськ, Львів, що характеризується найбільшою кількістю груп (74%). Проте найчисельніші групи в Івано-Франківську, Дніпропетровську та Львові – 77,3% всіх учасників.

Характерним для ковальських груп є те, що частина з них немає офіційних інтернет-сайтів. З іншого боку виробники кованих виробів не створюють офіційних груп і більшість із них створені або самими ковалями, або просто ентузіастами.

Про проект.

Kuzni.com.ua тематичний ресурс про ковані вироби та ковальську справу. Проект засновано у квітні 2009 року. В рамках проекту започатковано відкриту базу ковалів структуровану по регіонах. Розділ Школа об’єднує уроки та майстер-класи ковалів різних країн.

Контакти:

Максим Залевський

0672521068

info@kuzni.com.ua

kuzni.com.ua