Пресс-Релизы

«Арт-колекція «ВАВІЛОН» виступила на «ГОГОЛЬFEST»

15 September, 2010, КиевВавилон

12 вересня у програмі закриття Міжнародного фестивалю «ГОГОЛЬFEST 2010» при повному аншлагу(!) відбувся концерт камерного оркестру «New Era Orchestra». В програму концерту, складену художнім керівником і диригентом оркестру Тетяною Калініченко, увійшли малопоєднувані, на перший погляд, музичні твори. Але їх гармонійне поєднання виявилось можливим саме в унікальному просторі фестивалю. Цього року «ГОГОЛЬFEST» проходив на території кіностудії ім. О.Довженка, а Камерна сцена розташувалась у приміщенні гаражу, де донедавна містились раритетні автівки. Але поєднання «брутального» приміщення та чарівної музики, що вперше лунала в його стінах, створювали особливу атмосферу концерту.

Виступ оркестру та виконання прем’єр стали можливими завдяки засновнику оркестру – PR/BTL/EVENT компанії «ВАВІЛОН» та підтримці культурно-освітнього центру «Майстер Клас». Концерт відкрила прем’єра ісландського композитора Йоуна Лейфса «Consolation», оп. 66. Далі оркестр виконав Камерну симфонію для струнного оркестру, опус 110А Дмитра Шостаковича в аранжуванні Рудольфа Баршая. Ця композиція, на думку диригента, якнайкраще відтворила ситуацію навколо «ГОГОЛЬFEST 2010», проведення якого опинилось під загрозою зриву. У творі відбилась глибина думки композитора, неймовірна щирість, біль душі до крику при величезній внутрішній силі.

Спеціально до фестивалю диригент у співпраці з молодим українським композитором Максимом Абакумовим підготували дві прем’єри композицій, майстерно адаптовані для камерного оркестру.

Продовжуючи співпрацю з пітерським композитором Леонідом Десятниковим (нар. у Харкові, з 2009 р. – музичний керівник «Большого театра», Москва), оркестр виконав кілька саундтреків до фільму «Москва» (2000, реж. О. Зельдович, співавтор сценарію В. Сорокін), за які композитор отримав Гран-Прі Міжнародного Бієннале «Музики у кіно» 2002 р. Парадоксально поєднуючи барокову музику, бій кремлівських курантів, патріотичні радянські пісні, середньовічну лицарську лірику про трьох райських птахів, композитор передав дух місця без минулого і майбутнього, де поєднались кілька несумісних вимірів. Найбільше вразила слухачів «Колхозная песня про Москву» у виконанні Соломії Приймак (сопрано), Вікторії Осадчук (меццо-сопрано) та Валентини Лонської (естрадний вокал).

Представляючи фантазію «Птица-тройка» за музикою Альфреда Шнітке до фільму «Мертвые души», Тетяна Калініченко звернулась до зали з проханням «лишатись живими, а не мертвими душами». Незважаючи на камерність зали, концерт відбувся зі справжнім аншлагом, а по завершенні виступу оркестру, зал вибухнув оваціями!

У фіналі, в якості анонсу концерту «New Era Orchestra» на Міжнародному фестивалі «Jazz in Kiev» 29 жовтня, прозвучала композиція «Караван» Дюка Еллінгтона і Хуана Тізола. В рамках фестивалю оркестр виступить спільно з відомими музикантами – Діно Салуцци (бандонеон, Аргентина) та Анєю Лєхнер (віолончель, Німеччина).

«New Era Orchestra» був створений 2007 р. в рамках мистецького проекту «Арт-колекція «ВАВІЛОН» з ініціативи генерального директора компанії «ВАВІЛОН» Андрія Різоля і диригента Тетяни Калініченко. Особливості «New Era Orchestra»:  новаторські музичні програми, в яких поєднуються академічна та джазова музика, етно мотиви та елементи перформансу;  прем’єри унікальних творів та аранжувань для камерного оркестру українських та зарубіжних композиторів минулого і сучасності;  колектив молодих артистичних талановитих музикантів – однодумців. Тетяна Калініченко – диригент Національного Президентського оркестру України (з 2004 р.), художній керівник і диригент «New Era Orchestra» (з 2007 р.). Маестро формує репертуарну політику оркестру з урахуванням актуальних тенденцій світової академічної музики.

За додатковою інформацією щодо виступу оркестру і концертної програми звертайтесь до Наталії Косинської, арт-менеджера «New Era Orchestra»

+38 050 733 94 97, +38 044 207 12 32,

e-mail: [email protected],

www.NewEraOrchestra.com



Хотите разместить свой пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали