Пресс-Релизы

У Києві відбувся арт-захід «DiversARTy: мистецтво жити разом»

Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні для популяризації полікультурності провело дводенний арт-захід, що включав показ документальних фільмів, виставки живопису та фотографій, танцювальний виступ. Справжнє та яскраве відзначення свята розмаїття в Україні відбулося у Київському Центрі сучасного мистецтва «М17».

Героями документальних фільмів, що були презентовані під час події, були люди різного етнічного походження, які збагатили Україну своїми артистичними здібностями та вродженою людяністю. Одним з героїв став відомий український художник Акбар Хурасані, біженець з Афганістану, який 20 років тому привіз із собою неперевершений талант, та учасник популярного танцювального ТВ-шоу в Україні «Танцюють всі» Ерік Ваків. Незважаючи на упередження, з якими він стикався у своєму житті, Ерік залишається позитивною людиною і є прикладом для багатьох молодих українців.

«Подія має назву «мистецтво жити разом», оскільки ми віримо, що суспільство розвивається через культуру відкритості. Тому ми не просто відзначаємо цінності розмаїття, ми також маємо помічати труднощі, з якими стикаються люди сьогодні в цій країні, коли колір шкіри вирізняє їх від більшості. Управління міграцією слугує для загального блага не лише мігрантів, але й суспільства в цілому. Саме такими переконаннями керується МОМ і саме тому ми виступаємо за відкрите та позитивне ставлення до міграції та мігрантів», наголосив Манфред Профазі, Голова Представництва, відкриваючи подію.

Спеціальний гість арт-заходу, Його Високоповажність посол Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні пан Лі Тернер, під час свого виступу підкреслив важливість полікультурності, також звертаючи увагу на те, що «...ця чудова подія створена для відзначення таланту та розмаїття людей з різних країн, які приїхали, щоб жити та працювати в Україні».

На додаток до показу документальних фільмів, Акбар Хурасані представив деякі свої роботи живопису, а також картину, зображену у фільмі про його «...дві Батьківщини: Афганістан та Україну», а Ерік Ваків виступив із танцювальним номером.

«Одна з представлених мною картин називається «Моє вікно». Кожен елемент картини – це символ: я черпаю своє бачення світу з глечика під назвою Афганістан-Україна, а у відповідь я наповнюю його вдячністю. У сновидіннях я повертаюся до Афганістану. Проте сьогодні Україна – моя друга батьківщина, і я – громадянин цієї країни», поділився своїми роздумами з присутніми Акбар Хурасані.

Під час заходу також можна було ознайомитись із виставкою найкращих аматорських робіт з фотоконкурсу «Громадянин світу», проведеного Представництвом МОМ в Україні в мережі Facebook -(http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=112443798769327).

Арт-подія «DiversARTy: мистецтво жити разом» була організована Представництвом МОМ в Україні для популяризації полікультурності та відзначення свята розмаїття в Україні.

Генеральним медіа-партнером заходу стала щоденна всеукраїнська газета «День».

Фотоконкурс Культурного Розмаїття «Громадянин світу»

Фотографії, які представлені в експозиції, пройшли попередній відбір під час фотоконкурсу Представництва МОМ в Україні«Громадянин світу», створеного в соціальній мережі Facebook. Метою конкурсу було надихнути людей побачити природню красу різних культур та об’єднатися у віртуальному просторі, щоб проявити повагу до розмаїття.

Більше 700 людей з усього світу стали членами цієї групи, і 348 фотографій було розміщено на «стіні» Facebook. Розглядаючи ці зображення – ви дивитесь крізь лінзи та серце фотографа і можете зрозуміти, що таке культурне розмаїття.

Акбар Хурасані – професійний український художник, який народився 1961 р. в Урузгані, маленькому селищі в горах Афганістану. Він жив та працював в Україні понад 20 років і сприймає її як свою другу Батьківщину.

У 1994 році Акбар отримав диплом Української Національної академії мистецтв та закінчив аспірантуру під головуванням професора Тамари Голімбієвської. З 2004 року, він є членом Українського союзу мистецтв. Його стиль визначається як орієнтальний імпресіонізм, незважаючи на те, що багато робіт Акбара Хурасані присвячено Україні.

Протягом останніх кількох років в Україні та за кордоном, переважно у Щвейцарії, Нідерландах, Китаї та Омені відбулося понад 20 виставок цього майстра. Він бере активну участь у благодійних подіях, а його роботи прикрашають приватні колекції по всьому світу.

У 2011 році Міжнародна організація з міграції (МОМ) відзначає 60-річчя з дня свого заснування. В унікальну епоху мобільності людства МОМ продовжує допомагати мігрантам, спонукати до діалогу між націями та послідовно й гуманно реагувати на виклики, спричинені зростанням переміщення людей. Починаючи з 1951 року, МОМ незмінно слугує рухливому світу та привертає увагу до значимості та потенціалу, властивого міграції, про що свідчить зростання кількості країн-членів МОМ з 16 до 132. Слоган ювілею МОМ «Міграція для загального блага» покликаний підкреслити позитивний внесок мігрантів у соціальний та економічний добробут націй.