Пресс-Релизы

Плачевна статистика для пересічного учасника державних закупівель

16 January, 2012, КиевProTorgi.Info

За статистикою, в Україні щороку відміняється близько 30 відсотків процедур закупівель. Однією з основних причин відміни торгів є допущення до оцінки пропозицій менше ніж двох учасників та відхилення всіх пропозицій конкурсних торгів відповідно до вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель».

Кожна п’ята пропозиція, подана учасниками, відхиляється замовником як така, що не відповідає вимогам документації конкурсних торгів та з підстав, що зазначені у статті 17 Закону.

При врахуванні зазначених статистичних показників імовірність бути допущеним до процедури оцінки і отримати шанс на перемогу в середньостатистичного пересічного учасника становить близько 56 відсотків.

Разом з цим, слід зазначити, що за даними Антимонопольного комітету України близько 70 відсотків порушень замовників, виявлених органом оскарження у ході розгляду скарг, відбувається внаслідок неправомірного відхилення пропозицій учасників, неправомірного визначення переможця, допущення до оцінки учасників, які не відповідають вимогам документації.

Таким чином, враховуючи аналіз результатів розгляду скарг та непоодинокі заяви контролерів, можна зробити висновок, що шанси учасника на укладання договору та отримання прибутку залежать не лише від професійного підходу з боку спеціалістів по складанню пропозицій, але й від фаховості членів комітетів конкурсних торгів замовників, які здійснюють документальне оформлення процедури закупівлі.

У підсумку, через недостатню кількість професійних кадрів у багатьох замовників, імовірність перемоги у торгах без ризику відміни їх органом оскарження, чи то без зауважень контролерів, становить значно менше 50 відсотків.

Дивлячись на стакан із водою одні філософи стверджують що він наполовину пустий, а інші вважають, що він наполовину повний. Так само із участю у конкурсних торгах: дивлячись на фаховість працівників замовника та реалістично сприймаючи кваліфікацію спеціаліста по підготовці пропозиції, досвідчений експерт може оцінити можливі ризики та спрогнозувати у яку долю вірогідності попадає пропозиція у конкретній процедурі закупівлі.