Пресс-Релизы

Українські міста стають інноваційнішими

24 October, 2013, КиевSeven Communications

У п’ятницю підведено підсумки першої лабораторії муніципальних інновацій «Smart City».

Київ, 24 жовтня 2013 г.— Львів’яни зможуть отримати підтримку міста у впроваджені ініціатив, що наберуть найбільшу кількість електронних голосів містян. Долина управлятиме ЖКГ у 3D. Кожен мешканець Вінниці  матиме персоналізований інтернет-секретар. Батьки Новоград-Волинського спілкуватимуться зі школою он-лайн.

Прототипи цих і інших проектів було створено 16-18 жовтня в м. Одеса під час триденного марафону з  розробки інструментів електронного урядування, в якому взяли участь представники і представниці з Вінниці, Долини, Івано-Франківська, Києва, Львова, Новогорад-Волинського та Славутича. Кожна з команд-учасниць складалася з особи, відповідальної за електронне урядування, спеціаліста з програмування або обслуговування електронних систем та громадських активістів.

«Ми сподіваємось, що команди зможуть ефективно застосувати в своїй роботі принципи вироблення місцевої політики та вирішення проблем в еру 2.0. Це значить, що стара парадигма взаємодії між владою і громадою, коли перша створює, а друга – пасивно сприймає або активно скаржиться, відмирає. Нові стосунки в форматі веб-2.0 дозволяють владі і громаді, активістам, програмістам, і просто небайдужим громадянам брати активну участь в розробці локальних рішень» – зазначила пані Рікарда Рігер, Директор Представництва Програми розвитку ООН в Україні.

Однією з характерних рис Лабораторії стала активна співпраця між місцевою владою, громадськістю і спеціалістами в сфері інформаційних технологій. На шляху планування, розробки прототипів за участі громадян як активних творців локальних рішень, командам допомагали ментори з приватного, громадського і державного сектору. Але найбільший наголос робився не стільки на технічному рішенні, скільки на  розбудові взаємодії між громадою і владою під час подальшого формування проектного бачення.

«Ми живемо у епоху, коли муніципалітети змушені економити ресурси. Помилки міських ініціатив можуть багато коштувати. Громадянам важливо відчувати, що до них прислухаються як до експертів, адже ніхто не знає проблеми переповненого транспорту краще, ніж людина, яка щоранку дістається автобусом на роботу» - додав Девід Озімо, експерт з електронного урядування і радник Європейської Комісії з питань електронної демократії.

Переможцем марафону стала команда  зі Львова з проектом визначення найбільш підтримуваних громадських ініціатив міста. Громадські ініціативи, що отримують найбільшу кількість голосів і готовність громадян долучитися до впровадження, отримають допомогу муніципалітету.

Друге місце поділили команди міст Долина і  Новоград-Волинський. Долина впроваджуватиме проект з електронного залучення громадян до вирішення проблеми ЖКГ у місті за допомогою 3D-мапування. Новоград-Волинський залучатиме батьків до шкільного життя через портал, що дає можливість відслідковувати успішність навчання, спілкуватися із вчителями і класним керівником, бути в курсі шкільних подій, гуртків і інших позашкільних заходів.

Команда Вінниці перемогла у спеціальній номінації від партнерів заходу – з ідеєю створення персонального інформаційного центру для кожного жителя міста iVin.

Переможцями в номінації від партнерів заходу – компанії DELL– стали міста Івано-Франківськ з ідеєю залучення туристів до міста через мобільний додаток та Київ з універсальною сервісною карткою для молодих батьків «BabyCard».

Фото: http://bit.ly/18Du1e0

Dellв социальных сетях:

http://www.facebook.com/Dell.CIS

http://twitter.com/Dell_Ukraine

О компании Dell

Компания Dell (NASDAQ: DELL) учитывает пожелания своих заказчиков и предлагает инновационные технологии и услуги, открывая новые возможности добиваться большего (The Power To Do More). Более подробную информацию см. на сайте www.dell.com.

Контактные данные для медиа:

Андрей Сивенюк

Dell

+380 (44) 390 5990

[email protected]

Анна Кузнецова

SEVEN Communications

+380 (44) 500 7780

[email protected]