Пресс-Релизы

«Хенкель» виконала всі цілі, поставлені на 2013 фінансовий рік

5 March, 2014, КиевPR-Servce

Компанія досягає високих показників у складних економічних умовах

  • Впевнене зростання органічних продажів на рівні 3,5%
  • На обсяг продажів вплинула різниця валютних курсів: 16,355 мільярда євро (-0,9%)
  • Скоригований операційний прибуток збільшився на 7,8% і склав 2,516 мільярда євро
  • Скоригована рентабельність обороту (EBIT margin) зросла на 1,3 процентного пункту до 15,4%
  • Зростання скоригованого прибутку на привілейовану акцію виражався двозначною цифрою і склав 10,0%*
  • Запропоновано підвищити розмір дивідендів на привілейовану акцію на 28,4% до 1,22 євро

 «2013 був дуже успішним для компанії «Хенкель». Незважаючи на складну ринкову ситуацію та надзвичайно високу конкуренцію, ми досягли заявлених фінансових цілей і домоглися істотного прогресу в реалізації нашої стратегії на 2016 рік, – заявив CEO компанії «Хенкель» Каспер Рорстед. – Ми домоглися прибуткового зростання і зміцнили ринкові позиції всіх бізнес-підрозділів. Настільки істотного органічного зростання продажів компанія домоглася завдяки успішній роботі в усіх регіонах. Як і в попередні роки, компанія продемонструвала виключно високий ріст на ринках, що розвиваються. Однак у цих країнах різниця валютних курсів сильніше позначилася на опублікованому обсязі продажів».

Говорячи про прогнози на 2014 фінансовий рік, пан Рорстед зазначив: «Економічна ситуація залишається непростою, і ми очікуємо, що на результатах роботи компанії будуть продовжувати позначатися зміни валютних курсів, особливо в першій половині року. Тому ми маємо намір продовжити курс на спрощення та оптимізацію наших процесів і структур, щоб зробити компанію ще більш гнучкою та ефективною. Щоб домогтися амбітних фінансових цілей, заявлених на 2016 рік, ми зосередимося на реалізації нашої стратегії».

«У 2014 фінансовому році ми очікуємо, що органічне зростання продажів буде перебувати в діапазоні 3-5%. Ми очікуємо, що скорегована рентабельність обороту збільшиться приблизно до 15,5%, а зростання скоригованого прибутку на привілейовану акцію буде виражатися високими двозначними числами», – сказав пан Рорстед, підсумовуючи фінансові цілі на 2014 рік.

Коментуючи запропоноване збільшення коефіцієнта дивідендних виплат «Хенкель», пан Рорстед зазначив: «Ми хотіли б, щоб поліпшення наших фінансових показників принесло прибуток нашим акціонерам. Значно збільшена прибутковість і зміцнені фінансові позиції дозволяють нам підвищити норму виплачуваного дивіденду з сьогоднішніх приблизно 25% до 30% в 2013 році. У майбутньому, коефіцієнт дивідендних виплат буде перебувати в діапазоні 25-35% від чистого прибутку після виплати сум міноритаріям і з поправкою на статті особливих витрат. Збільшення дивідендів не вплине на нашу стратегічну гнучкість і не позначиться на нашій фінансовій стратегії, спрямованої на заощадження».

Показники продажів і прибуток в 2013 році

Обсяг продажів в 2013 фінансовому році виявився дещо нижче рівня попереднього року і склав 16,355 мільярда євро. Органічне зростання продажів, за вирахуванням різниці валютних курсів і без урахування витрат і надходжень від придбань/продажів, знаходився на рівні 3,5%. Цей ріст обумовлений як підвищенням цін, так і обсягом продажів, і збільшувався протягом усього року. Органічне зростання в першому півріччі становило 3,2%, і збільшилося у другому півріччі до 3,8%.

Органічне зростання продажів спостерігалося у всіх бізнес-підрозділах, з одночасним збільшенням ринкової частки компанії на відповідних ринках. Підрозділ «Миючі та чистячі засоби» досяг надзвичайно високого органічного зростання на рівні 5,7%. Значне органічне зростання продажів на рівні 3,0% зафіксував бізнес-підрозділ «Косметика». Аналогічно високим на рівні 2,7% було і органічне зростання продажів підрозділу «Клейові технології».

Скоригований операційний прибуток (EBIT), з урахуванням разових виплат, разових доходів і витрат на реструктуризацію, збільшився на 7,8% з 2,335 мільярда євро до 2,516 мільярда євро завдяки успішній роботі всіх трьох бізнес-підрозділів компанії. Опублікований операційний прибуток (EBIT) склав 2,285 мільярда євро в порівнянні з 2,199 мільярда євро минулого року.

Рентабельність продажів з урахуванням коректувань (EBIT margin) зросла на 1,3 процентних пункти з 14,1% до 15,4%. Опублікована рентабельність продажів склала 14,0% порівняно з 13,3% за попередній рік.

Фінансові показники за рік покращилися на 68 млн. євро до -113 мільйонів євро, в основному завдяки більш стійкій фінансовій позиції компанії і поліпшенню діяльності хеджування валютних курсів. Більш того, знизилися чисті процентні витрати за пенсійними зобов'язаннями. Податкова ставка склала 25,2%, в порівнянні з 24,4% роком раніше.

Чистий прибуток з урахуванням коригувань і виплат міноритаріям в порівнянні з попереднім роком зріс на 12,1% з 1,573 мільярда євро до 1,764 мільярда євро. Опублікований чистий прибуток збільшився на 6,5% з 1,526 мільярда євро минулого року до 1,625 млрд. євро цього року. За вирахуванням суми виплат міноритаріям (36 млн євро), чистий прибуток склав 1,589 мільярда євро (у порівнянні з 1,480 млрд. євро в минулому році). Скоригований прибуток на привілейовану акцію (EPS) збільшився з 3,42 євро до 3,67 євро. У номінальному вираженні прибуток склав 4,07 євро проти 3,63 євро в 2012 році. Перед застосуванням переглянутих IAS 19, торішній прибуток на привілейовану акцію становив 3,70 євро. У порівнянні з цією цифрою, скоригований прибуток на привілейовану акцію збільшився на 10,0%.

Правління, Наглядова рада та Комітет акціонерів компанії пропонує Щорічним загальним зборам акціонерів підвищити розмір дивідендів на привілейовану акцію на 28,4% до 1,22 євро (0,95 євро минулого року) і на 29,0% до 1,20 євро на просту акцію (0,93 євро роком раніше). Таким чином, коефіцієнт виплати складе 30,0%.

Співвідношення чистого оборотного капіталу до обсягу продажів в черговий раз значно покращилось, і за підсумками року цей показник склав 2,3%, що на 1,5 п.п. нижче рівня на кінець 2012 року. На 31 грудня 2013 чиста фінансова позиція компанії змінилася з чистої заборгованості до чистої грошової позиції в розмірі 959 млн. євро. Чиста заборгованість станом на 31 грудня 2012 року становить 85 млн. євро.

Фінансові показники бізнес-підрозділів

У 2013 фінансовому році підрозділ «Миючі та чистячі засоби» продовжив тенденцію прибуткового зростання, зафіксованого у попередньому році. Завдяки високому органічному росту продажів на рівні 5,7%, показники роботи підрозділу були значно вище відповідних ринків, де загалом було зафіксовано спад. У номінальному вираженні обсяг продажів збільшився на 0,5% і склав 4,580 млрд. євро.

Сильне органічне зростання було згенеровано виключно на ринках, що розвиваються, де збільшення обсягу продажів у цілому виражалося двозначними цифрами. У країнах Східної Європи компанія продемонструвала дуже значне збільшення обсягу продажів, головним чином за рахунок двозначного зростання в Туреччині. Двозначні цифри зростання були в черговий раз зафіксовані в країнах Африки/Близького Сходу, незважаючи на триваючу неспокійну політичну і соціальну ситуацію. Істотне збільшення обсягу продажів було зафіксоване і в Латинській Америці, головним чином завдяки стійкому зростанню продажів в Мексиці. Зростання обсягу продажів в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні висловлювався двозначною цифрою.

Обсяг продажів на зрілих ринках незначно знизився у зв'язку з непростими економічними обставинами. У Західній Європі компанія продемонструвала високі показники у Франції і стійке зростання в Німеччині, що було урівноважено зниженням обсягу продажів у Південній Європі. У Північній Америці, в умовах надзвичайно високої конкуренції і як і раніше ринку, що звужується, обсяг продажів виявився дещо нижче рівня минулого року.

Скоригований операційний прибуток зріс на 8,5% і склав 714 млн. євро. Скоригована рентабельність продажів збільшилася на цілих 1,1 п.п. і досягла рекордної величини 15,6% на весь рік. Опублікований операційний прибуток зріс до 682 млн. євро в порівнянні з 621 млн. євро роком раніше.

Підрозділ «Косметика» зафіксував в 2013 фінансовому році стійке органічне зростання продажів на рівні 3,0%, таким чином, продовжуючи позитивну тенденцію попередніх років. Органічне зростання обсягу продажів знову виявилося значно вище показників відповідних ринків, які продовжують звужуватися. Обсяг продажів підрозділу в номінальному вираженні склав 3,510 мільярда євро в порівнянні з 3,542 мільярда євро минулого року.

Найбільш успішні показники роботи компанія зафіксувала на ринках, що розвиваються. Зокрема, виділився азіатський регіон (за винятком Японії), продемонструвавши високий рівень зростання, що виражається двозначним числом, завдяки значному розширенню бізнесу в Китаї. Аналогічним чином, продовжуючи тенденції минулих років у регіоні Африка/Близький Схід компанія також продемонструвала високі двозначні темпи зростання, незважаючи на політичну нестабільність. Крім того, впевнене збільшення обсягу продажів було зафіксоване і в Латинській Америці і країнах Східної Європи.

В цілому компанія домоглася збільшення органічного обсягу продажів і на зрілих ринках. Особливо помітним було стійке зростання продажів у Північній Америці. Позитивне зростання продажів було досягнуто і в Західній Європі, незважаючи на слабкі економічні умови, особливо в Південній Європі, де ринок продовжував падати. З іншого боку, обсяг продажів на зрілих ринках в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні не зміг досягти рівня минулого року.

Скоригований операційний прибуток у порівнянні з попереднім роком збільшився на 2,1% і склав 525 млн. євро. Це максимальний показник, коли-небудь досягнутий даним бізнес-підрозділом. Скоригована рентабельність продажів збільшилася на цілих 0,5 процентних пункти і склала 15,0%, що також є новим рекордом. Опублікований операційний прибуток склав 474 млн. євро порівняно з 483 млн. євро роком раніше.

У 2013 фінансовому році підрозділ «Клейові технології» продовжив торішню тенденцію прибуткового зростання. Органічне зростання продажів склало 2,7%, що трохи вище середніх ринкових показників. У номінальному вираженні обсяг продажів склав 8,117 млрд. євро, в порівнянні з 8,256 млрд. євро у попередньому році.

Збільшення органічних продажів обумовлене головним чином високим показниками роботи бізнес-підрозділу на ринках, що розвиваються. Показники підрозділу в Латинській Америці були особливо динамічними, де зростання висловлювалося двозначним числом. Аналогічно, в регіоні Східної Європи зафіксовано значне збільшення обсягу продажів. В Азіатсько-Тихоокеанському регіоні (за винятком Японії) підрозділ також продемонстрував стійкі показники, а в країнах Африки/Близького Сходу підрозділ домігся зростання.

Органічний обсяг продажів на зрілих ринках був вище торішнього значення. Позитивні показники були зафіксовані в Північній Америці. У країнах Західної Європи обсяг продажів зберігся на торішньому рівні незважаючи на складні економічні умови. Проте обсяг продажів на зрілих ринках Азії не досяг рівня попереднього року.

Скоригований операційний прибуток зріс на 9,9% і склав рекордну суму в 1,370 млрд. євро. Скоригована рентабельність продажів значно збільшилася, на 1,8 п.п., і склала рекордні 16,9%. Операційний прибуток збільшився на 6,7% і досяг 1,271 млрд. євро.

Регіональні показники

Органічне зростання обсягу продажів зафіксоване у всіх регіонах. В умовах надзвичайно високої ринкової конкуренції обсяг продажів у країнах Західної Європи виявився дещо нижче рівня минулого року і склав 5,580 млрд. євро. Органічне зростання продажів склало 0,2%, що обумовлено рецесією в Південній Європі. Обсяг продажів у Східній Європі збільшився на 1,6% і склав 3,034 млрд. євро. Органічне зростання продажів склало 6,0% і обумовлено в основному розвитком бізнесу в Туреччині і в Росії. Незважаючи на негативну різницю валютних курсів, обсяг продажів у країнах Африки/Близького Сходу в номінальному вираженні збільшився на 0,3% і склав 1,080 млрд. євро. Незважаючи на складні політичні та соціальні обставини в ряді країн, органічне зростання продажів склало 17,6%. Особливу роль у досягненні таких високих показників тут зіграла робота підрозділів «Миючі та чистячі засоби» та «Косметика».

У зв'язку з негативним ефектом валютних курсів, обсяг продажів у Північній Америці знизився на 3,2% і склав 2,928 млрд. євро. Органічне зростання продажів склало 1,0%, незважаючи на жорстку цінову та рекламну конкуренцію в нашому підрозділі споживчих товарів. У Латинській Америці обсяг продажів залишився незмінним і склав 1,061 млрд. євро. Органічне зростання продажів склало 8,7%, головним чином завдяки роботі компанії в Мексиці та Бразилії. Обсяг продажів в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні склав 2,524 млрд. євро, що на 2,8% нижче торішнього рівня через несприятливу різницю валютних курсів. У цьому регіоні компанія домоглася певних успіхів: органічне зростання продажів склало 3,3%, що зокрема, обумовлено зростанням бізнесу в Китаї і в Індії.

Обсяг продажів на ринках, що розвиваються, Східної Європи, Африки/Близького Сходу, Латинської Америки та Азії (за винятком Японії) в номінальному вираженні збільшився на 1,6% і склав 7,230 млрд. євро. В органічному вираженні зростання продажів склало 8,3%, завдяки успішній роботі всіх бізнес-підрозділів. Частка продажів на ринках, збільшилася з 43% до 44%.

Результати четвертого кварталу 2013 року

У 4-му кварталі 2013 р. обсяг продажів компанії «Хенкель» склав 3,852 млрд. євро, знизившись на 3,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Однак органічний обсяг продажів збільшився на цілих 3,3%. У 4-му кварталі 2013 р. операційний прибуток, скоригований з урахуванням разових виплат, разових доходів і витрат на реструктуризацію, збільшився на 7,5% з 544 млн. євро до 584 млн. євро. Номінальний операційний прибуток (EBIT) склав 464 млн. євро в порівнянні з 492 млн. євро за аналогічний період минулого року.

Скоригована рентабельність обороту (EBIT margin) зросла на 1,6 п.п. з 13,6% до 15,2%. Номінальна рентабельність обороту склала 12,1% порівняно з 12,3% за аналогічний період минулого року. Чистий прибуток з урахуванням виплат міноритаріям порівняно з аналогічним періодом попереднього року зріс на 10,8% з 370 млн. євро до 410 млн. євро. Загальний чистий прибуток за квартал склав 321 млн. євро в порівнянні з 349 млн. євро за аналогічний період минулого року. Після виплат міноритаріям на суму 1 млн. євро, чистий прибуток за квартал склав 320 млн. євро (335 млн. євро в 4 кварталі 2012 року). Скоригований прибуток на привілейовану акцію (EPS) склав 0,74 євро порівняно з 0,77 євро в четвертому кварталі 2012 року. З урахуванням коригувань ця цифра збільшилася на 10,6% порівняно з показником минулого року, з 0,85 євро до 0,94 євро. До застосування переглянутих IAS 19 торік ця цифра становила 0,87 євро. У порівнянні з цим скоригований прибуток на привілейовану акцію збільшився на 8,0%.

Прогрес у реалізації стратегії

У 2013 фінансовому році компанія «Хенкель» досягла значних успіхів у реалізації своєї стратегії до 2016 року. Основні досягнення стосуються всіх чотирьох стратегічних пріоритетів: випередженні конкурентів, глобалізації, вдосконаленні операційної ефективності та командній роботі.

1. Перевершити конкурентів

У 2013 році всі три бізнес-підрозділу компанії «Хенкель» продовжували нарощувати свою ринкову частку на відповідних ринках і забезпечувати прибутковий ріст. Настільки успішний розвиток став можливим завдяки цілеспрямованій роботі з нашими пріоритетними брендами, впровадженню потужних інновацій та упору на наших замовників. Частка продажів по найбільшим 10 брендам «Хенкель», включаючи Persil, Schwarzkopf і Loctite, збільшилася до 57%; цільовий показник на 2016 рік становить 60%. Критичним фактором успіху для «Хенкель» стало активне впровадження продуктових інновацій по всіх бізнес-підрозділам. У споживчому сегменті («Миючі та чистячі засоби» і «Косметика») 45% продажів припадає на продукти, запущені протягом останніх трьох років. У сегменті «Клейові технології», орієнтованому переважно на промислових замовників, 30% продажів було згенеровано від продуктів, представлених протягом останніх п'яти років. Щоб перенести інноваційні процеси ближче до тих місць, де компанія бачить можливості майбутнього зростання, «Хенкель» планує відкрити або розширити сім науково-дослідних центрів на ринках, що розвиваються. У 2013 році компанія «Хенкель» відкрила чотири таких центри в Індії, Південній Африці, Південній Кореї та Об'єднаних Арабських Еміратах. Крім того, був істотно розширений центр наукових досліджень і розробок в Росії.

2. Глобалізувати

До 2016 року компанія «Хенкель» має намір домогтися сукупної виручки в розмірі 20 млрд. євро, з яких 10 млрд. євро буде припадати на ринки, що розвиваються, і 10 млрд. євро на зрілі ринки. Ринки, що розвиваються будуть залишатися основним фактором глобального економічного зростання, незважаючи на те, що вони характеризуються високою нестабільністю і жорсткою конкуренцією. Компанія «Хенкель» має міцний фундамент на багатьох з цих ринків. У 2013 році на частку ринків, що розвиваються припало 44% глобального обсягу продажів. Щоб продовжувати настільки успішне зростання, «Хенкель» має намір зміцнювати свої нинішні позиції, розвивати свій бізнес за рахунок розширення діяльності компанії в нових сегментах і вибірково входити на нові ринки. На зрілих ринках компанія займає лідируючі позиції завдяки сильному портфелю брендів в різних сегментах. Хоча обсяг продажів практично не змінився від рівня 2012 року, «Хенкель» зуміла знову підвищити свою рентабельність на цих ринках.

3. Спрощувати

Компанія «Хенкель» має намір удосконалювати операційну діяльність за рахунок прискорення своїх процесів, їх стандартизації і впровадження цифрових технологій. У 2013 році компанія заклала основу для підвищення ефективності своїх витрат і конкурентоспроможності, провівши ряд стратегічних ініціатив. ІТ-підрозділ «Хенкель» і департамент загальних сервісів тепер об'єднані в нову структуру інтегрованих бізнес рішень (Integrated Business Solutions, IBS). Ця зміна дозволить компанії розвивати свої комплексні процеси на базі стандартизованих і масштабованих бізнес-платформ. Збільшення частки «eSourcing» призвело до оптимізації ефективності витрат і підвищенню гнучкості. У 2013 році компанія «Хенкель» підготувалася до консолідації своєї закупівельної діяльності у восьми глобальних закупівельних вузлах. Крім того, компанія має намір продовжувати стандартизацію своїх виробничих і логістичних процесів, а також закупівельної діяльності по всіх бізнес-підрозділам та інтегрувати ці підрозділи в структуру глобального ланцюжка поставок.

4. Надихати

Успіх «Хенкель» побудований на сильній глобальній команді. У компанії працюють представники більше 120 націй. Близько 56% всіх співробітників працює на ринках, що розвиваються – йдеться не лише про виробництво і ланцюжки поставок, а й про зростаючу частку управлінських посад і фахівцях науково-дослідних центрів. У 2013 році частка керівників жіночої статі по всьому світу збільшилася приблизно до 32%. Компанія «Хенкель» зберігає прихильність своїй меті щодо збільшення процентної частки жінок на керівних позиціях на один-два процентних пункти щороку. По мірі того, як «Хенкель» стає все більш глобальною і різноманітною компанією, дуже важливо, щоб кожен керівник знав і розумів, що від нього очікують. Відповідно, компанія розробила звід чітких принципів для лідерів, який був успішно впроваджений в 2013 році за допомогою проведення по всьому світу ряду семінарів для всіх співробітників.

Прогнози компанії «Хенкель» на 2014 рік

У 2014 році компанія «Хенкель» очікує збільшення органічного зростання продажів в діапазоні 3-5%, при цьому подібний рівень зростання досягатиметься за всіма напрямками бізнесу. У відповідності зі стратегією на 2016 рік компанія «Хенкель» очікує подальшого збільшення частки продажів на ринках, що розвиваються. Ґрунтуючись на результатах 2013 р., компанія «Хенкель» очікує збільшення скоригованої рентабельності обороту приблизно до 15,5% і збільшення скоригованого прибутку на привілейовану акцію.

* Застосовуючи міжнародні стандарти фінансової звітності IAS 19 до результатів попереднього року, рівень зростання становить 12,1%

Цей документ містить прогнозну звітність на основі поточних оцінок та припущень, яка зроблена корпоративним управлінням компанії Henkel AG & Co. KGaA. Для прогнозної звітності  характерним є використання таких слів, як очікують, мають намір, планують, передбачають, припускають, сподіваються, оцінюють, передбачають, прогнозують тощо. Такі ствердження в будь якому разі не повинні сприйматися як такі, що є точними. Подальше виконання та досягнення результатів компанією Henkel AG & Co. KGaA та її представництвами залежить від багатьох ризиків та невизначеностей, тому вони можуть значно відрізнятися від прогнозної звітності. Багато з цих чинників поза межами контролю компанії Henkel, і їх неможливо точно визначити заздалегідь, наприклад, майбутнє економічне становище, діяльність конкурентів та інші фактори, типові для ринку. «Хенкель» не планує робити оновлення прогнозної звітності.



Хотите разместить свой пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали