Пресс-Релизы
Навігаційнім системам TravelPilot Bosch виповнилося 25 років
Хільдесхайм - Впевнено добиратися з пункту А в пункт Б німецьким автовласникам ось уже більше 25 років допомагають навігаційні системи Bosch. А тепер вони ще й здатні оптимізовувати витрату енергії автомобіля. Еконавігатори дозволяють знизити витрату палива в середньому на 9% (значення може варіюватися залежно від топографії маршруту). В результаті викиди вуглекислого газу також істотно скорочуються.
- Швидкий розрахунок маршруту і надійна навігація в транспортному потоці
- Повний спектр можливостей: від простого визначення напрямку до динамічного прокладання маршруту, від мобільної навігації до навігації на основі датчиків
- Сучасні системи навігації Bosch здатні оптимізувати сукупне енергоспоживання автомобіля
У 1989 р. компанія Bosch запустила серійне виробництво систем TravelPilot IDS — перших автономних систем визначення напрямку і навігації на європейських дорогах. Карта на 4,5-дюймовому моніторі інформувала водія про поточне місцезнаходження автомобіля у дорожній мережі, використовуючи прості символи-стрілки для позначення напрямку руху і місць з'єднання доріг, якими можна дістатися до пункту призначення.
Електронна карта доріг в допомогу водіям
Тоді, 25 років тому, в TravelPilot IDS використовувалася навігація так званим методом «зчитування» шляху, яка дозволяла точно зафіксувати положення на цифровій карті дорожньої мережі. Система збирала інформацію зі спеціальних колісних датчиків, щоб визначити, на якому фрагменті дороги знаходиться машина, і відстежувала зміни напрямку за допомогою електронного компаса з магнітним гіроскопом. Навігація методом «зчитування» шляху здійснювалася на основі даних з дорожніх карт. Карти великих міст Німеччини і об'єднаної мережі доріг зберігалися на компакт-дисках.
Компанія Bosch вперше представила TravelPilot IDS в Німеччині в 1989 р. У 1993 р. система отримала GPS-приймач, завдяки чому підвищилася точність визначення місцезнаходження автомобіля. У перші роки своєї історії система TravelPilot використовувалася у багатьох сферах, в основному професійних. Наприклад, управління пожежної охорони Лос-Анджелеса оснастило навігаторами Bosch більше 400 своїх автомобілів, щоб вони могли досягати місць виклику швидше і безпечніше.
Голосові та візуальні рекомендації
Вже в середині 1990-х навігаційні системи вміли направляти водіїв за допомогою зрозумілих голосових інструкцій і графічних покажчиків. Вдосконалене програмне забезпечення, розроблене фахівцями Bosch, відкрило водіям доступ до детальної інформації про визначні пам'ятки, культурні центри, магазини і кафе, а також про паркувальні майданчики, заправні станції і автомайстерені. Це було новим віянням у сфері навігаційних технологій того часу.
У 1998 р. компанія Bosch представила концепцію динамічної навігації. Тепер навігаційні системи були здатні обробляти звіти про ситуацію на дорозі, які надходять каналами дорожніх повідомлень, що дозволяло своєчасно реагувати на проблеми — і підвищувало зручність і безпеку водіння. Завдяки цій можливості компанії Bosch першій вдалося продемонструвати переваги взаємодії автомобіля з зовнішнім світом, про що в наші дні говорять все частіше.
Знімні пристрої навігації завжди готові до роботи
На покоління пристроїв, що з'явилося у першому десятилітті XXI ст., сильно вплинуло формування нового сегмента ринку — сегмента знімних навігаційних пристроїв. Ці компактні блоки встановлювалися в автомобілі легко і швидко, а управління ними було дуже зручним завдяки сенсорному екрану. Покоління мобільних навігаторів TravelPilot Bosch вже тоді могло запропонувати деякі функції допомоги водієві, наприклад графічні або акустичні попередження про перевищення швидкості.
Зручне планування маршруту та інформаційно-розважальна система, підключена до Інтернету
З часом навігатори стали частиною інформаційно-розважальних систем, що пропонують цілий комплекс можливостей.
В останніх версіях навігаційних систем Bosch реалізовані дво- і тривимірне уявлення; економічний режим, що знижує витрату палива; система допомоги при зміні смуги руху і на поворотах; а також доступ до додатків, що підтримує функції навігації. Крім цього, водії можуть, не виходячи з дому, планувати маршрут на комп'ютері, ноутбуці, планшеті або смартфоні і відправляти дані про пункт призначення в систему.
Навігація на основі датчиків і «електронний горизонт»
Навігаційні системи Bosch створюють «електронний горизонт»: вони аналізують обстановку далеко за межами видимості і надають інформацію про дорогу — про повороти, ухили і смуги руху. Це дозволяє системі давати водієві рекомендації про те, які дороги кращі з точки зору витрат палива (моніторинг енергоефективності). Для електромобілів доступна функція розрахунку запасу ходу з набагато вищою, ніж раніше, точністю.
Оптимізація сукупної витрати палива
Навесні 2014 компанія Bosch розробила систему для автомобілів з гібридним двигуном, яку назвала «інноваційною технологією для зниження викидів вуглекислого газу». Система використовує навігаційні дані для регулювання рівня заряду акумулятора. Комісія Євросоюзу визнала цю технологію екологічною інновацією, так як запропоновану нею перевагу автовиробники можуть використовувати для зменшення впливу легкових автомобілів на навколишнє середовище.
Завдяки даним топографічної навігації (інформація про ухили і підйоми на дорозі, радіуси поворотів і т. п.) система Bosch може визначати відрізки дороги, які підходять для рекуперації енергії гальмування. Задовго до того, як автомобіль опиниться на одному з таких відрізків, система адаптує рівень заряду батареї, грунтуючись на навігаційних даних, щоб досягти оптимальної рекуперації. «За рахунок інтелектуального об'єднання розширених навігаційних даних і спеціальних алгоритмів управління трансмісією нам вдалося досягти значного зниження і витрат палива, і викидів вуглекислого газу», — стверджує Манфред Баден, голова підрозділу автомобільних мультимедійних технологій Car Multimedia.
Таким чином, сучасні навігаційні системи не тільки допомагають зручно і впевнено добиратися з однієї точки в іншу, як і 25 років тому, але і оптимізують енергоспоживання.
Хотите разместить свой пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали