Пресс-Релизы

ЕS Support Group for Ukraine поділяє тривогу за майбутнє авіагалузі України

Вчора відбулась зустріч представників європейської делегації — Support Group for Ukraine — пана Філіпа Бургель-Верне (Philippe Burghelle-Vernet) і пана Бена Ван Хоутте (Ben Van Houtte) з представниками Асоціації підприємств авіаційної галузі України щодо проблем галузі та прискорення підписання Угоди «Про спільний авіаційний простір».

Асоціацію представляли: її голова пан Микола Марченко, генеральні директори авіакомпаній «Атласджет Україна», «Українсько-середземноморські авіалінії», «Браво», «UTAir-Україна», «Хорс» та представник «Української хендлінгової компанії».

Під час зустрічі з представниками європейської делегації було обговорено три ключові питання:

  • необхідність державного регулювання доступу до ринку міжнародних авіаперевезень в Україні, створення умов вільної конкуренції, прозорість прийняття рішень та протидії корупції;
  • створення конкурентних умов доступу до ринку надання послуг з наземного обслуговування в міжнародних аеропортах;
  • підписання Угоди України з ЄС «Про спільний авіаційний простір».

Протягом зустрічі представники іноземної делегації були детально ознайомлені із загостренням поточної ситуації у галузі. Зокрема з тим, що в останні роки в органах державного управління авіаційним транспортом України намітилась тенденція лобіювання корпоративних інтересів представників великого бізнесу та створення монополії одного авіаперевізника — авіакомпанії «МАУ».

«На догоду «МАУ» винищуються інші національні авіаперевізники, грубо порушуються вимоги Повітряного Кодексу України, міжурядові Угоди про повітряне сполучення та елементарно ігноруються виконання наказів Міністерства інфраструктури України», — голова Асоціації Микола Марченко саме у цьому бачить причини того, що авіаційна галузь зазнає значних втрат.

На зустрічі з представниками європейської делегації він навів приклад використання судів
з метою встановлення монополії. З одного боку, представники «МАУ» подали до суду позов проти наказу Міністерства інфраструктури України №245 (про затвердження порядку надання та анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній). З іншого, спираючись саме на цей наказ (№245), в Апеляційному суді вищої інстанції «МАУ» намагається захистити свої інтереси перед позивачем.

У ході зустрічі на прохання прискорити підписання Угоди «Про спільний авіаційний простір» представники європейської делегації дали чітко зрозуміти, що вони зі своєї сторони прикладають максимум зусиль для реалізації цього проекту і вірять в його позитивні наслідки для авіаційної галузі України, так як підписання угоди надасть можливість:

  • припинити свавілля українських чиновників, які лобіюють інтереси однієї фінансової бізнес структури, знищити можливість цієї групи створювати економічний і політичний тиск на Уряд України.
  • реально підвищити соціальний захист працівників авіаційної галузі за рахунок розширення авіаційного ринку для сертифікованих підприємств і окремих працівників;
  • впровадити в Україні сучасні європейські стандарти безпеки польотів, що буде значним кроком у відновленні довіри пасажирів до національних перевізників;
  • прозорість реалізації умов перехідних етапів Угоди дозволить провести чітку кадрову політику всієї вертикалі влади в Державіаслужбі України. 

Асоціація підприємств авіаційної галузі України — національна організація створена у 2014 році, яка об’єднала переважну більшість підприємств національної авіаційної галузі, що забезпечують авіаційні перевезення та обслуговування в авіаційній галузі (зокрема авіакомпанії та аеропорти).

Асоціація підприємств авіаційної галузі діє на основі Конституції та законодавства України, опікується дотриманням законодавчих норм профільної діяльності усіма учасниками національного ринку. Покликана забезпечувати високий рівень авіаперевезень на основі вільної конкуренції та приведення галузі у відповідність з вимогами ЄС.

Націлена на підписання договору про спільний авіаційний простір з Європейським Союзом.