Пресс-Релизы
«Майкрософт» і «Метро Кеш енд Кері» розповіли громадським організаціям про PR
8 вересня 2011 року, Київ – в центральному офісі компанії «Ернст енд Янг» в рамках Проекту «Об'єднуймося заради реформ (UNITER)», що виконується Pact і фінансується Агенцією з Міжнародного Розвитку США (USAID), відбувся майстер-клас «PR для громадських організацій», який провели Ярина Ключковська, директор із корпоративних комунікацій та соціальних програм компанії «Майкрософт Україна» та Надія Лубніна, керівник управління корпоративних комунікацій «МЕТРО Кеш енд Кері Україна». Майстер-клас проходив у рамках Ініціативи «Лідерство заради сталого розвитку».
Ініціатива «Лідерство заради сталого розвитку» започаткована Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» на початку 2011 року, за цей час вже було проведено низку зустрічей представників бізнесу та громадських організацій, головна мета яких – обмін досвідом і передача знань та досвіду бізнес-сектора неурядовим організаціям, що допоможе організаціям правильно сформулювати цілі та визначити ефективні шляхи та способи реалізації своїх проектів.
Ярина Ключковська, головний піарник «Майкрософт Україна», стверджує, що піар для громадської організації взагалі нічим не відрізняється від піару комерційного, адже має однакові інструменти, принципи і правила.
На майстер-класі йшлося про способи ефективної взаємодії громадських організацій зі ЗМІ, роль піарника в побудові стратегії ГО та прийнятті рішень, реагування PR-відділу на кризові ситуації, про те, як залучити професіоналів до проекту, не маючи на це спеціального фінансування, як приймати нестандартні рішення – і вигравати на цьому.
Основні тези, презентовані спікерами на майстер-класі:
- піарник повинен бути учасником процесів організації, його функція не обмежується висвітленням її діяльності;
- найкращий спосіб залучити професіоналів, не маючи спеціального бюджету, – зацікавити їх;
- відсутність бюджету на піар повинна стимулювати піарників мислити креативно і приймати нестандартні рішення;
- не для будь-якого проекту потрібна взаємодія із посередниками – ЗМІ, іноді варто шукати коротший шлях до цільової аудиторії – наприклад, через інтернет;
- взаємодія із журналістами повинна мати характер особистісних, а не офіційних взаємин;
- мова піарника – це мова того, з ким він спілкується, а не мова прес-релізів;
- блоги як спосіб піару ефективні тільки тоді, коли його мета – постійно комунікувати із певною аудиторією, коло зацікавлень якої чітко визначене;
- піар повинен згладжувати невідповідності між тим, що є організація, і тим, чим вона прагне бути;
- функція піару – формування репутаційного капіталу – трибуни, з якої вас почують.
Майстер-клас від провідних українських піарників дозволив учасникам заходу нестандартно подивитись на ситуацію, що склалась на вітчизняному медіаринку, визначити свої місце та функцію на ньому, використавши досвід та практики провідних світових бізнес-компаній.
«Громадські організації повинні змусити бізнес замислитись, а чи справді ми робимо життя кращим? – Вважає Надія Лубніна, керівник управління корпоративних комунікацій «МЕТРО Кеш енд Кері Україна». – Я хочу, щоб українські організації також були впливовими, змушували нас як бізнес вступати в діалог, замислюватись, як ви відреагуєте на якісь наші дії. Мені здається, піар відіграє в цьому не останню роль. У вас є потужний інструмент: ви – дія, що визначає соціальне прагнення».
Детальніша інформація: Віра Гладких, [email protected] (044) 280 11 47, (063) 717 97 38
Про Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності»: Провідна експертна організація з КСВ в Україні, член Правління Глобального договору ООН (2010-2011), Організаційний стейкхолдер GRI, національний партнер CSR Europe (Брюссель) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (WBCSD, Женева). Організація об’єднує 21 компанію України. Центр надає консультації з питань розробки стратегії, програм та комунікацій зі сталого розвитку проведення моніторингу та оцінки ефективності проектів, підготовки і верифікації нефінансової звітності.
Хотите разместить свой пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали