Пресс-Релизы
«Фокстрот» збирає ЕКОактивістів
13 листопада 2013 в інформаційному агентстві «УНІАН» відбулась прес-конференція, на якій громадськості був представлений всеукраїнський шкільний конкурс «ЕКОклас».
Соціальний проект «ЕКОклас» - це унікальна ініціатива Геннадія Виходцева та торговельної мережі «Фокстрот. Техніка для дому». Родзинка проекту - в загальній, а не індивідуальній роботі, глобальності екопроблеми та локальності роботи над покращенням ситуації у рідному краї.
Шкільний конкурс проводиться за трьома колективними номінаціями: «ЕКОдизайн», «ЕКОінновація» та «ЕКОкреатив». Організатори підіб’ють підсумки 12 травня 2014 року - у День екологічної освіти в Україні. До участі запрошуються шкільні колективи, що реалізують масові, видовищні чи прикладні екопроекти. Автори найкращих ініціатив будуть нагороджені подарунками: технікою з екохарактеристиками, що створить унікальний мікроклімат у шкільних класах. За задумом організаторів, педагог - керівник проекту отримає особистий подарунок. При цьому результати соціального проекту порадують головним підсумком - зміцненням екологічної культури школярів та більш дбайливим ставленням до природи.
- Сьогодні для майже 90% українців проблеми навколишнього середовища є більш ніж актуальними, а 60% впевнені, що проживають на екологічно забрудненій території, - наголошує Геннадій Виходцев, голова правління "Соціального центру Виходцева Геннадія", генеральний директор Групи компаній "Фокстрот". - Я упевнений, крок за кроком ми зможемо прищепити нашим дітям дбайливе ставлення до природи і турботу про довкілля.
У свою чергу, виконавчий директор торговельної мережі «Фокстрот. Техніка для дому» В'ячеслав Поврознік відзначив, що кінцева мета проведення конкурсу - залучити громадськість до вирішення екологічних проблем країни.
- Основна ідея конкурсу - об'єднати зусилля дітей, батьків, вчителів і, можливо, тих лідерів громадськості, які на місцях можуть допомогти у вирішенні деяких екологічних проблем українців, - повідомив В'ячеслав Поврознік.
Ідею проведення конкурсу також підтримали і присутні на презентації експерти та партнери конкурсу: газета «Комсомольська правда в Україні» та Національний еколого-натуралістичний центр (НЕНЦ) Міністерства освіти і науки України, директор якого, Володимир Вербицький, висловив упевненість, що проект «ЕКОклас» зможе вирішити завдання екологічної освіти молоді в Україні і поліпшити екологічну ситуацію в країні.
- Даний проект - вільна форма екологічної освіти, коли дитина, сім'я і школа самостійно та в ігровій формі розробляють проект. Але найголовніше, щоб дитина та батьки відчули потрібність цього проекту, який поліпшить екологію рідного населеного пункту, - стверджує Володимир Вербицький.
Експерт проекту - Анатолій Подобайло, заступник директора ННЦ «Інститут біології» КНУ імені Тараса Шевченка розповів про синергію зусиль в екологічній освіті від школи до вузу та зазначив:
- Розумне поводження людини з навколишнім середовищем - єдиний шлях до сталого розвитку природи і суспільства на планеті. « ЕКОклас» призведе до прориву в екосвідомості дітей. Сьогодні вони - школярі, завтра - студенти, а вже післязавтра будуть приймати важливі рішення і вдосконалювати цей світ, - коментує Анатолій Подобайло.
Олег Картавцев, директор ДП «Центр екологічних ініціатив» Міністерства екології та природних ресурсів України резюмував:
- Охорона навколишнього середовища в сучасному світі починається з техніки для дому, що покликана не тільки ефективно готувати, прати, мити, пилососити, а й дозволяє економити природні ресурси: електрику, воду; знижувати кількість побутових відходів. І тільки така техніка гідна бути представленою споживачеві на полицях магазинів. Адже виховання споживача щодо важливості збереження навколишнього середовища починається зі школи, і ми, зі свого боку, готові допомогти у формуванні екологічного світогляду у молоді.
Після організаторів проекту слово взяли молодші учасники проекту, вихованці НЕНЦ із Києва.
- «ЕКО-клас» допомагає людям об'єднатися заради єдиної мети - зробити свої міста кращими, гарнішими та чистішими, - поділився своєю думкою щодо проекту Костянтин Бакканський, учень 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №6.
По закінченню прес-конференції організатори «присвятили» присутніх журналістів у стейкхолдери проекту «ЕКОклас». За ініціативи «Фокстроту» під гаслом "Благодійність замість сувенірів», від імені всіх журналістів дітям-сиротам Комарівської школи-інтернату передали сертифікат на дводенний ЕКОмайстер-клас від міжнародної команди професіоналів.
Довідка: «Фокстрот» має досвід реалізації власних екологічних проектів і може з повним правом виступати наставником у роботі зі школярами. З 2006 року ГК «ФОКСТРОТ» - підписант Глобального Договору ООН, важливим напрямком якого є екологічна відповідальність бізнесу і його системна робота з мінімізації впливу на навколишнє середовище. З 2009 року реалізується корпоративна екологічна програма «Зелений офіс» з мінімізації впливу офісної діяльності на навколишнє середовище. З 2012 в магазинах «Фокстрот. Техніка для дому» реалізуються тільки біопакети з добавкою EPI TDPA. Готується до реалізації волонтерська програма з централізованої утилізації використаних батарейок. За прикладом і за підтримки «Фокстроту» власну еколого-благодійну програму «Зелений Інститут» впроваджують студенти Інституту журналістики КНУ імені Шевченка.
Подробиці щодо проекту «ЕКОклас»: http://www.foxtrot.com.ua/ecoclass.
Хотите опубликовать пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали